Wróć do listy zespołów

Crowbar

CROWBAR (USA) doom, stoner, sludge:
 
Kolejny wielki mały człowiek metalu pojawi się na Mystic Festival 2019 w osobie Kirka Windsteina, prywatnie serdecznego przyjaciela wspomnianego wyżej Jameya Jasty, z którym nagrywał w Kingdom Of Sorrow. Główna kapela przesympatycznego krasnoluda z Nowego Orleanu, czyli Crowbar, także dość regularnie gości w Polsce. Ostatnio porażonym jej masywnymi riffami można było zostać w lipcu 2018 roku.

 

Znaki szczególne Crowbar są od blisko 30 lat niezmienne. Powstała w 1990 roku kapela miażdży riffami i sekcją rytmiczną oraz przeraża wokalem Kirka, stylistycznie balansując między doomem, stonerem, sludgem, a nawet hardcore punkiem. Od paru lat Crowbar jest głównym miejscem pracy Windsteina, po jego pożegnaniu się z Down i uzależnieniem od alkoholu. Sądząc po jakości wydanych w minionej dekadzie płyt ("Sever The Wicked Hand", "Symmetry In Black", "The Serpent Only Lies") wyszło to Amerykaninowi na dobre. Dawno nie był w tak doskonałej formie kompozytorskiej, wokalnej i fizycznej. Potwierdzają to nie tylko recenzje albumów, lecz przede wszystkim reakcje fanów na koncertach.

Riff Beast, jak niektórzy określają Kirka, przygotowuje ponoć materiał solowy inspirowany twórczością The Beatles (!), ale wiadomo już, że w 2019 roku pojawi się także dwunasta studyjna płyta Crowbar! Miejmy nadzieję, że jej fragmenty kapela zaprezentuje podczas Mystic Festival. 
 
Sprawdź, jeśli lubisz: High On Fire, Melvins, Down, Eyehategod, Kingdom Of Sorrow.

 


Wróć do listy zespołów
Data koncertu

26 VI 2019

Scena

The Shrine - Open Air

START