Wróć do listy zespołów

Grand Magus

Kiedy w grudniu 2016 roku szwedzki Grand Magus pojawił się w Polsce na trzech koncertach jako support Amon Amarth, chyba nie spodziewał się, że zostanie tak przyjęty.

 

Polscy fani długo czekali na występy twórców klasycznych albumów "Iron Will", "Hammer Of The North" i "The Hunt", więc nic dziwnego, że reagowali owacyjnie na każdą piosenkę Szwedów.

Reakcja polskich maniaków metalu nie uszła uwadze JB Christophersona, lidera, gitarzysty i fantastycznego wokalisty, który share'ował zachowanie polskiej publiki na facebookowym profilu kapeli. Szwed, który wcześniej dawał głos w Spiritual Beggars, od 1999 roku szefuje Grand Magus, wspomagany przez basistę Foxa Skinnera. Trio uzupełnia znakomity bębniarz Ludwig Witt, grający w kapeli od 2012 roku.

Podczas ostatniej wizyty w Polsce Grand Magus trio promowało album z 2016 roku, "Sword Songs". Na nim to, za co kapelę kochamy najbardziej, czyli heavymetalowa epickość, wspaniałe melodie, doomowy ciężar. W lutym 2019 roku zespół zapowiedział wydanie jego następcy – premiera nowego albumu „Wolf God” została zapowiedziana na 19 kwietnia.
"Grand" znaczy wielki, wielka też jest klasa szwedzkiego zespołu. Także na żywo.

 


Wróć do listy zespołów
Data koncertu

26 VI 2019

Scena

Main Stage - Arena

START