Wróć do listy zespołów

Immolation

IMMOLATION (USA) death metal:
 
Niełatwo znaleźć na scenie deathmetalowej formację równie szanowaną, co nowojorska załoga Immolation. Na szacunek fanów śmierć metalu istniejąca od 1988 roku formacja z nowojorskiej dzielnicy Yonkers zasłużyła sobie nie tylko tym, że gra death metal tak, jak żaden inny zespół, lecz również tym, iż nigdy, mówiąc kolokwialnie, nie dała ciała.

 

Sprawnie kierowana przez niezmordowanych Rossa Dolana i Boba Vignę grupa ani nie nagrała materiału, którego potem musiałaby się wstydzi, ani nie zrobiła czegoś, czym naraziłaby się na śmieszność lub pogardę fanów.

 

Pomimo 30-letniej historii nie widać u Immolation oznak zmęczenia, czy wypalenia. Twórcy takich pomników śmierć metalu, jak "Dawn of Possession", "Here in After" czy "Unholy Cult" wciąż imponują pasją i świeżością oraz ogromnym zaangażowaniem. Daje się je także wyczuć na ostatniej jak na razie płycie kwartetu (oprócz Rossa i Boba także Steve Shalaty i Alex Bouks) "Atonement", która ukazała się w 2017 roku i może stać dumnie obok wyżej wspomnianych klasycznych pozycji.
 
Sprawdź, jeśli lubisz: Incantation, Dead Congregation, Cruciamentum, Morbid Angel, Ulcerate.

 


Wróć do listy zespołów
Data koncertu

26 VI 2019

Scena

The Shrine - Open Air

START