Wróć do listy zespołów

Soulfly

SOULFLY (USA) groove metal, thrash metal, death metal:
 
Już ponad 20 lat Max Cavalera pokazuje całemu światu, jak wspaniale można łączyć ekstremalny metal z klimatem oraz elementami muzyki etnicznej.

 

 Zaczął to robić już w Sepulturze, a w pełni rozwinął tę stylistykę niedługo po tym, gdy wyrzucono go z brazylijskiej legendy i powstał Soulfly. Powstała w 1997 roku w Arizonie formacja, bardzo szybko udowodniła swoją klasę albumami "Soulfly", "Primitive", "3" i "Prophecy", które ukazały się w latach 1998-2004. Później bywało różnie, lecz Soulfly nigdy nie zszedł poniżej pewnego, dobrego poziomu. Różnie bywało też z formą starszego z braci Cavalerów, szczególnie na koncertach, lecz Max zawsze wracał na właściwe tory, a sekundował mu niezmiennie kapitalny gitarzysta Soulfly Marc Rizzo, będący w zespole od 2003 roku.

 
Dziś kapela ma na koncie 11 studyjnych albumów, z których ostatnim jest znakomicie przyjęty "Ritual" z 2018 roku. Kolejny dowód na to, że Maxa Cavalery nigdy nie można skreśla. Oprócz niego i Marca Rizzo piosenki nagrali syn lidera, Zyon (perkusja) oraz basista Mike Leon.
 
Sprawdź, jeśli lubisz: Sepultura, Cavalera Conspiracy, DevilDriver, Machine Head.

 


Wróć do listy zespołów
Data koncertu

25 VI 2019

Scena

Park Stage - Open Air

START