Wróć do listy zespołów

Trivium

TRIVIUM (USA) thrash metal, metalcore:
 
Grali u nas w małym klubie, dużym klubie, a także na ogromnej scenie Przystanku Woodstock. Teraz powstała w 1999 roku w Orlando na Florydzie formacja Trivium zaprezentuje się na dużym, halowym Mystic Festival 2019, w roku swego 20-lecia.

 

Całą karierę amerykańskiej kapeli pamięta z obecnego składu najważniejszy jej muzyk, wokalista, gitarzysta i główny kompozytor Matt Heafy. Człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach, muzyczny erudyta, który od małego kochał mocne brzmienia i czerpał z nich inspirację dla swojej muzyki. Fascynuje go również historia i mity, czemu dał wyraz, chociażby na znakomitym albumie "Shogun" z 2008 roku.

Trivium zaczął pięć lat wcześniej, od płyty "Ember To Inferno", ale tak naprawdę kariera kapeli nabrała przyspieszenia w 2005 roku, gdy ukazał się pierwszy owoc współpracy Trivium z Roadrunner Records, płyta "Ascendancy". Co odważniejsi prorokowali Amerykanom karierę nawet na miarę Metalliki. Do tego jeszcze trochę brakuje, lecz nie sposób zaprzeczy
, że zespół zalicza się do światowej czołówki wykonawców, którzy orbitują wokół thrashu, metalcore'a i nawet melodyjnego death metalu. Nie będzie przesadą powiedzenie, że Trivium odniósł sukces komercyjny, bo jego albumy rozeszły się na świecie w kilku milionach egzemplarzy. Od pochodzącej z 2006 roku płyty "The Crusade" w USA wydawnictwa kapeli nie wychodzą poza Top 30 notowania Billboardu, a "In Waves", "Vengeance Falls" (z mocno sztucznym brzmieniem nadanym przez Davida Drainmana z Disturbed) i "Silence In The Snow" wskoczyły nawet do Top 20. 
 
Matt i jego koledzy z Trivium, Corey Beaulieu, Paolo Gregoletto i Alex Bent podczas Mystic Festival 2019 promować będą wydany w 2017 roku album "The Sin And The Sentence". Wyjątkowy, bo pierwszy w historii zespołu, na który wszystkie teksty napisał Paolo. 
 
Sprawdź, jeśli lubisz: Killswitch Engage, As I Lay Dying, In Flames, Lamb Of God, All That Remains…

 


Wróć do listy zespołów
Data koncertu

26 VI 2019

Scena

Main Stage - Arena

START