Wróć do listy zespołów

WITHIN TEMPTATION

WITHIN TEMPTATION (Holandia) power metal, heavy metal, symfoniczny metal:
 
Może nie aż tak częste i silne, lecz na pewno mocne oraz wielce serdeczne są relacje z Polską holenderskiej formacji Within Temptation, której głównymi postaciami są małżonkowie – przepięknie śpiewająca i oszałamiająco wyglądająca na scenie wokalistka Sharon Den Adel i gitarzysta Robert Westerholt, prywatnie szczęśliwi rodzice trójki dzieci. Zespół założyli w 1996 roku i dość szybko doczekali się uznania w rodzinnej Holandii. 

 

Przełomem w karierze okazała się wydana w 2000 roku płyta "Mother Earth", która dotarła do trzeciego miejsca w ojczyźnie muzyków oraz Belgii i siódmego na wymagającym rynku niemieckim. Fanów i recenzentów zachwyciły wspaniałe, rozbudowane, epickie kompozycje z symfonicznymi elementami, ozdobione przepięknymi wokalami Sharon. Within Temptation potwierdzili swoją klasę na licznych koncertach i od tamtej pory sukcesywnie pieli się w górę na metalowej scenie, stając się z czasem najbardziej znanym holenderskim zespołem. Kolejne albumy – "The Silent Force" (2004), "The Heart Of Everything" (2007), inspirowany komiksami "The Unforgiving" (2011) i "Hydra" (2014), zdobywały szczyt lub w najgorszym razie drugie miejsce w holenderskim notowaniu płyt.

Within Temptation nigdy nie zapominają o Polsce, planując tournée i mają u nas pokaźne grono fanów. Holendrzy podobnie do Sabaton bardzo sobie cenią kontakty z nimi i zaliczają się do jednych z najbardziej lubianych wykonawców w naszym kraju. Kiedy Sharon, Robert i pozostali koledzy z Within Temptation będą czarować na scenie podczas Mystic Festival, od paru miesięcy będzie już na rynku siódma studyjna płyta grupy "Resist" (premiera 14 grudnia 2018).

 

Sprawdź, jeśli lubisz: After Forever, Epica, Delain, Nightwish, Lacuna Coil, Tarja.

 

Wróć do listy zespołów
Data koncertu

26 VI 2019

Scena

Main Stage - Arena

START